» Akvaryum Kontrol Otomasyonu (Kısaca AKO), akvaryumunuzun hayati durumları hakkında uzaktan bilgi almanızı ve onu kontrol etmenizi sağlayan sistemdir. Akvaryumunuzu kontrol edemediğiniz durumlarda bağlı olan ısı sondası ile akvaryumun ısısını, ortam sensörü ile ortamdaki ısıyı ve nemi grafiksel olarak size gösterir. Dilerseniz uzak kontrol sistemi ile sisteme bağlı prizleri açıp kapayabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri Wifi iletişim sistemi ile sağlar. Ek kablolamaya ihtiyaç duymaz.


» Kontrol panelinde bulunan ek özellikler sayesinde akvaryum sağlık kontrolü aşamalarında size kolaylık sunar. Yapmış olduğunuz testlere ait değerleri kontrol paneline yazdığınızda, kritik seviyeler hakkında bilgi verir ve görsel olarak uyarır. Sistemde belirtmiş olduğunuz bakım zamanını size hem sisteme girişinizde hem de e-posta yoluyla bilgilendirir.


» Akvaryumunuzda gün içerisinde oluşan tüm bilgileri Server içerisine kayıt eder ve tüm bu veriyi 3 ay boyunca saklar.


» Belirlenmiş olan prizlerin dilerseniz elle, dilerseniz belirlemiş olduğunuz saatler arasında açılıp kapanması sağlayabilirsiniz.


» Akvaryuma ait su ısısını ölçerek modül üzerindeki ekran yardımı ile anlık olarak gösterir.


» Akvaryumun bulunduğu odanın nem seviyesini ölçer ve bunu bulunduğunuz şehir nem seviyesi ile karşılaştırır. Bu şekilde akvaryumdaki buharlaşmayı takip edebilirsiniz.


» Akvaryumun bulunduğu odanın ısı seviyesini ölçer ve bunu bulunduğunuz şehir ısı seviyesi ile karşılaştırır. Bu şekilde akvaryumunu bulunduğu odanın sıcak zamanlarda akvaryuma etkisini takip edebilirsiniz.


» Akvaryuma ait ısıyı ölçmesi ardından sıcaklığın risk değerlerine ulaşması halinde bu durumu sistemde kayıtlı olan mail adresine bilgi olarak yollar (23 C° – 27 C° arası dereceler normal değerlerdir, diğer durumlarda mail gönderilir)


» Risk seviyelerdeki değerlerde mail yollanması ile birlikte akvaryumun bulunduğu bölgede sesli ikaz başlar. Uygun sıcaklığa ulaşıncaya kadar veya cihaz üzerinde bulunan “İKAZ” butonu ile kapatılabilir.


» Akvaryumda kullanılan su tamamlama tankını kontrol eder. Otomatik olarak su eklenmesini sağlar.


» Elektrik kesintisinden sonra protein skimmer taşmasını engellemek için protein skimmer prizi 150 saniyelik (Ortalama iki buçuk (2:30 dk.) gecikmeli (süre değiştirilebilir) çalışır.


» Bakım ve temizlik zamanlarında protein skimmerı belli bir süre kapatılmasını sağlar. Böylelikle temizlik veya yemleme esnasında kapatılan protein skimmer otomatik olarak devreye alınır.


» Protein skimmer toplama haznesini kontrol eder. Bu özelliği sayesinde olası bir toplama kabı taşması anında protein skimmer cihazını kapatır ve taşmayı engeller.


» Modül ile dört adet priz kontrolü yapılır. Prizlere ait açma kapama durumları kontrol paneli ile takip edilebilir.


» Web Kontrol paneli aracılığı ile istenilen priz açıp kapatılabilir.


» Web Kontrol paneli aracılığı ile modülle ilgili herşeyin bilgilerine ulaşabilirsiniz (Geriye dönük olarak 3 aylık)


» Modül internet ortamına çıkış için Wifi kablosuz bağlantı kullanır. Akvaryumun bulunduğu alana ek bir kablo takılmasına ihtiyaç duymaz.


» Modül üzerindeki ekran aracılığı ile ısı değerleri kontrol edilebilir.


» Prizler sayfasında bulunan “Saat Programlama” sistemi ile ilgili priz gün içinde belli saatlerde otomatik olarak açılıp kapatılabilir veya sürekli açık, sürekli kapalı olarak ayarlanabilir


» Otomasyon kontrol panelinde belirlenen bakım tarihine yaklaşıldığında hem kontrol paneline girişinizde hemde e-posta sistemi ile bilgiledirilirsiniz. Bu sistem bakım zamanına 4 gün kala devreye girer ve bakım gününe kadar hergün hatırlatmaya devam eder.


» Otomasyon kontrol panelinde belirtilen “Lamba değişim zamanı” (lambanın son değişim zamanı) sonrasında kullanılan lambanın tipine göre değişim zamanı yaklaştığında hem kontrol panelinde girişinizde hem de e-posta ile bilgilendirilirsiniz.


» Otomasyon kontrol panelinde bulunan “Analiz” sayfası ile akvaryumunuzda yapmış olduğunuz test değerlerini bu sayfadaki ilgili bölümlere yazabilirsiniz. Buraya eklenen bilgiler doğrultusunda akvaryumunuzda ölçmüş olduğunuz değerlerin olması gereken değerler mi yoksa risk değerlerimi olduğunu görebilirsiniz.